Araç çubuğuna atla

Karakomikti

Karakomikti

Karakomik Film Yorumları

Notdefteri‘nde ara ara film değerlendirmesi yapıyoruz. Bugün değerlendireceğimiz film Karakomik Filmler 2 Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği ve başrolde oynadığı Karakomik Filmler 2, kara mizahın hakkını veriyor. Deli ve Emanet adlı iki bölümden oluşan bu komediler, insan ilişkileriyle harmanlanan, insanı sıkmayan, sürükleyici ve trajikomik hikâyeleriyle, zamanın güzel geçmesini sağlıyor. Deli bölümünde Özkan Uğur deli rolünü müthiş oynamış. Övgüye değer bir performans göstermiş.

karakomik-filmler-2

 

Karakomik Film Eleştirisi

Karakomik Filmler 2: Deli ve Emanet, 45 dakika ile 1 saat arası sürüyor. Bu dikkat çekici bir husus. Ülkemizde TV dizileri, en az 1,5, 2 saat sürerken, Karakomik Filmler 2’nin böyle makul sürelerden oluşması, izleyicinin filmi daha iyi algılamasına ve özümsemesine yol açıyor. Avrupa’daki TV dizileri, ortalama 10 bölümle yayınlanıyor. Ödül kazanan Last Dance adlı basketbol belgeseli, 45 dakika ila 1 saat arası süren bölümleriyle fark yaratmıştı.

Karakomik Filmler hakkında olumsuz görüşler vardı. Filmi beğenmeyenler bulunuyordu. Bu görüşleri dikkate alsaydım filmi izlemeyebilirdim. Filmi izledikten sonra kararımı verdim; Karakomik Filmler’i beğendim. Bir filmi izledikten sonra beğeniriz ya da beğenmeyiz. Bunun için önce filmi izlemeliyiz.

karakomik-filmler

Cem Yılmaz Filmleri Karakomik Filmler

İnsan hayatının en önemli noktaları; sağlıklı, mutlu ve huzurlu yaşam sürmesidir. Toplumların mutluluğu ise, iyi eğitimle, çalışmayla, üretimle, okumayla, izlemeyle, dinlemeyle, düşünmeyle, sorgulamayla, ülkelerin iyi yönetilmesiyle, sanata değer vermeyle ve sanat bilincinin oluşmasıyla gerçekleşir. Ülkelerin kalkınması ve refah seviyesi, bunlarla yakından ilgilidir. Gelişmiş ülkeler gelişmeye devam ederken, geçtiğimiz günlerde spor medyasında ilginç olaylarla karşılaştık.  Medya üslubunun seviyesi bir hayli düştü. TV ekranlarında düşen seviye, komediye dönüştü. “Ulan…”la başlayan cümleleri, “Kafan iyi mi?” şeklinde devam eden sözleri duyunca kahkahalar attım. Spor medyası komedisine gülmelerim, Karakomik Filmler’i izlerken attığım kahkahalara benziyordu…

Konuyla İlgili:  Kitaplardan uyarlanan filmlerin ortak kaderi

 

1 Comment
  1. Efsane bir film 🙂

Leave a reply

Dijital İçerik Sitesi - Notdefteri
Logo
Enable registration in settings - general