Araç çubuğuna atla

Sen bana Hz.Allah’tan mükafât olarak mı gönderildin?

SEN BANA ALLAH’TAN MÜKÂFAT OLARAK MI GÖNDERİLDİN?

Konu sen olunca sevdiğim, cümlelerime nasıl başlayacağıma bile hâkim değilim inanır mısın buna?

Seni sana ve bu güzel aşkı nasip eden Rabbim’e nasıl güzelce aktarabilirim bilmiyorum, o kadar bambaşkasın ki, içimde bile kimseler görecek diye ödüm kopuyor. Öyle ani çıkıverdin ki karşıma, her şeyimi unutturdun. Artık ben ikimizden başka bir şey düşünemez oldum. Seni çok sevdim, çok. İnsanın ilki olunca o kadar bambaşka oluyor ki. . Çok ani çıktın karşıma, fakültede sınavlarda tanıdık birbirimizi. Hatta sen sınavıma yardımcı oldun, sonrası bu hal oldu. Bazen düşünüyorum, Ya çıkmasaydın karşıma? Ben ne yapardım? Kim bilir, nasıl vicdansız insanlar ile karşı karşıya kalacaktım, belki çok zorda kalacaktım. Sen benim kurtuluşum olmaya geldiğini biliyorum. Sen benim hüzünlerimin kurtuluşu, neşemin, mutluluklarımın başlangıcısın.

Aşk

Sen benim vazgeçilmezimsin. Ah, yazıp sayfaları doldurduğum kelimeler bir sana bu kadar özenerek, çok düşünerek yazıyor. Acaba bir hata mı yapacağım, acaba kelimelerim sana layık olabilecek mi diye?  Evet, aşk kokulum, Şu milyonlarca insanın yaşadığı bizler için küçük gözükse bile, koskoca dünyada Tek sen karşıma çıktığın için şimdiden sana çok teşekkür ederim. Hiçbir zaman keşke demedim, hiçbir zaman sana keşke ifadesini kullanmadım. Çünkü sen zamanında gelmeyi başardın. Bekleyişlerimin, dualarımın, büyük sabrımın mükâfatı sensin. Belki seni sana anlatamıyorum, belki bu cümlelerimi yazarken yüreğimin sevincine gözlerimin aşkla bakan ışıltısına engel olamıyorum ve belki de mutluluğumuza şafak sayıyorum. Ama inan seni çok seviyorum, sanki bunları yazarken o ilk tanıdığım günden beri seni tekrar yaşadım.

Sabır

‘’Beklenen her şey sabırla, duayla gelir’’ der hep babam. Babamın bu sözünü, senin gelişinde anladım Sevdiğim adam. Meğer ben yıllarca ne güzel dualar etmişim ve ne çok sabretmişim. Ve iyi ki çok güzel dualar etmişim Rabbime ve binlerce kez şükürler olsun ki başıma gelen tüm imtihanlara isyan etmeden sabır etmeyi güçlü olmayı başarabilmişim. Ve Rabbim bunların karşılığında bana, Senin gibi bir güzel insanı bahşetmiş. Sevdiğim Ne mutlu Bana, Ne mutlu sana Ve ne mutlu bize. Aşkımıza ne mutlu. İyi ki Zamanında Geldin. Çok Erken tanımayı da çok isterdim seni Fakat Her şeyde bir hayır vardır.

Konuyla İlgili:  Ders veren ibretlik hikayeler

Belki daha erken tanısaydım bu mutlulukları yaşayamazdık bunu bilemeyiz. Ama ben o kadar mutluyum ki seni doğru zamanda Rabbimin nasip ettiği o tevafuğa dönüştüğü anda tanıdığım için hem çok mutlu hem de çok şanslı bir kadın oldum seninle, ama senin kadının. .  Seni çok seviyorum. . . Her zaman söylüyorum ama şimdi de söylemeden edemeyeceğim; Sen bana Allah’tan mükafat olarak gönderildin Ve biz mutluluğumuza şafak sayıyoruz.

SEDA GÖKKAYA

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Dijital İçerik Sitesi - Notdefteri
Logo
Enable registration in settings - general